Kangastelje tüüpArvutiga juhitav dobby süsteem
Valmistamise aasta2005
Valmistaja www.avlusa.com
Valmistamise kohtCalifornia USA


Kangastelje laius1,5 meetrit
Lisadvaata allolevat teksti
Niieraamide arv24
Tallalaudade arv2
Kangastelje seisukordTöökorras
Need kangasteljed on pärit Californiast. Täpsem nimetus on A-Series Compu-Dobby 24 niieraamiga. Miks ma nendesse armusin ja nii kaugelt teljed tellisin?

Esiteks on ettevõte juba ise väga kift. Nad toodavad kangastelgesid ka täiesti kliendi nõudmiste järgi ja need võivad olla näiteks kolme meetri laiused metallist teljed vaipade kudumiseks. AVL teeb tihti koostööd koolide ja ettevõtetega, kuigi neil on ka väikseid hobi masinaid.

Minu teljel kangas liigub kudumise ajal ise edasi. See on seotud soalaadiga. Sa saad määrata kangale kindla tiheduse (see on väga hea villast sõba kududes näiteks) ja iga soalaadi löök olenevalt määratud tihedusest keerab ümarat liivapaberiga kaetud rindpuud ja koos sellega ka kangast kangapoomi suunas.

Jah, rindpuu on kaetud liivapaberiga. See hoiab kangast kindlalt paigal. Lisaks, kui teed ainult kanga näidist, saad lõime kleepida (lõim nakkub liivapaberi külge) rindpuu külge, sa ei pea kangast ette sõlmima.

Kangas keerdub kangapoomile spetsiaalse süsteemi abil. Kangast saad kangapoomilt maha keerata ja lõigata kudumist katkestamata. Kanga maha võtmine ei muuda lõime/kanga pinget soalaadi juures. Seda jälle aitab hoida spetsiaalne rindpuu.

Siis veel jaotustega lõimepoom, mis annab sulle alati ideaalse lõime pinge ja üldse ühtlase lõime. Käärpuud siin ei kasutata. Lõim keritakse sektsioonide kaupa läbi spetsiaalse boxi, millest tuleb lõime tihedus, pinge ja vaheliku rist. Box loeb ka lõime pikkust.

Lõime pinget hoiab trossisüsteem koos raskusega. Lõim liigub kuduja poole automaatselt. Pinge suurenedes hakkab lõimepoom trossist aasas libisema ja lõim nihkub väikeste sammude kaupa kuduja poole.

Kangasteljel on kaks tallalauda. Üks vahetab rida ja teine avab vaheliku.

Kududa saab lendsüstikuga ehk siis süstikut saab lennutada vasakult paremale ja tagasi.

Programmis Weavepoint teen kõik oma mustrid. Kangastelg on ühendatud arvutiga ja elektriga.