Erinevad võtted damasttelje rakendmiseks 16.-19. juuli

Kõrvalolev kangas on pildistatud kaks aastat tagasi minu Rootsi reisil.  https://iida.ee/blogi/zakard-ja-damasttelgede-oppereis. Alles siis nägin, kui keerukas võib olla kangastelg, kui soovid keerukat kangast kududa ilma arvutitelge kasutamata. 

2019 aastal andis Monica Erikkson enda käsutuses olnud kangasteljed IIDA Kangakudumise muuseumile. Kaks nendest on Rootsile tüüpilised damastteljed. Alates 2020 suvest on IIDA Kangakudumise muuseumil ka Soome ja Rootsi kangastelgedega "nurgake". 

Tänu nendela kahele sündmusele toimub saabuval suvel kursus, kus õpetan erinevaid võtteid damasttelje rakendamiseks ja sellel kudumiseks.

  • Damastraamiga kangastelje ülevaade ja mehaanika
  • Kangastelje pikendamine vaheliku parandamiseks
  • Niietamine
  • Damastkangaste sidused ja taustaniieraamid
  • Kirjavate niieraamide tõstmise süsteem
  • Üksikute kirjavate niite tõstmine koos kirjavate niieraamide tõstmise süsteemiga
Kursusele on oodatud eelneva kangakudumiskogemusega osalejad.

Koolituse pikkus kokku 30 tundi.

koolitus 290.-

+ Majutus (3 ööd) 29.- (hinna sees on voodipesu ja saunarätik)

+ Toitlustus (võimalik ka taimetoit ja eritoit) 70.-

Hinna sees on kudumismaterjalid, õppevihikud, saunaõhtu koos karastava suplusega tiigis, juhendamine kümnest kümneni ja mõnikord ka kauem.


Aadress:

Põhja-Pärnumaa Kirikumõisa küla Köstrimäe

Koolitus toimub Vändra Kirikumõisa hoones, mida ümbritsevad ligi 300 aasta vanused põlispuud. Siin on elanud oma noorusajal Johann Voldemar Jannsen ning Lydia Koidula aegseid metsistunud tikreid saab maitsta tänini. Allikavesi ja võimsad puuvõrad pakuvad suvel meeldivat jahutust ja varju.


Kontakt:

Eva-Liisa Kriis

iida@iida.ee

53467366

www.iida.ee

 (Registreerimine toimub kodulehe ja emaili kaudu)


IIDA Käsitöökool ja Kangakudumise Muuseum on tegutsenud kümme aastat. Muuseumi missiooniks on koguda, säilitada ja kanda edasi Eesti kangakudumise traditsioone ja ajalugu.

Eva-Liisa Kriis on oma tekstiilialase hariduse saanud Eesti Kunstiakadeemiast, kus ta ka praegu töötab. Samal ajal õpib ta Viljandi Kultuuriakadeemias pärandtehnoloogia magistrantuuris kirjutades uurimistööd oma muuseumis säilinud erilistest mustrikaartide ja mustrikettidega töötavatest kangastelgedest.